NIP Subsidie Gemeente Goeree-Overflakkee
Bel mij terug
Gratis, vrijblijvend advies
Nip-subsidie-gemeente-goeree-overflakkee
Subsidie voor woningisolatie – Gemeente Goeree-Overflakkee
Bent u woningeigenaar op Goeree-Overflakkee en woont u in een slecht geïsoleerde woning? Dan kunt u nu subsidie aanvragen voor het isoleren van uw huis. De gemeente helpt u zo energie te besparen en wooncomfort te verbeteren.
Wie komt in aanmerking?
- U bent eigenaar én bewoner van de woning.
- Uw woning heeft energielabel D, E, F of G. Geen label? Dan moet blijken dat minimaal twee bouwdelen slecht geïsoleerd zijn (zie hieronder).
- De WOZ-waarde van uw woning is in 2023 vastgesteld op maximaal € 339.000.
- De werkzaamheden zijn of worden uitgevoerd tussen 18 december 2024 en 31 december 2026.
- U bent nog niet gestart vóór 18 december 2024.
- De isolatie gebeurt natuurvriendelijk en door een gecertificeerd bedrijf (herkenbaar aan het logo op de offerte).
Hoeveel subsidie kunt u krijgen?
- Maximaal € 1.460 per woning.
- Het bedrag wordt direct uitbetaald na goedkeuring van de aanvraag.
- Ook doe-het-zelvers kunnen subsidie aanvragen.
- Subsidie is ook mogelijk met terugwerkende kracht voor maatregelen vanaf 1 januari 2023.
Voor welke maatregelen is subsidie beschikbaar?
U kunt subsidie aanvragen voor onder andere:
- Dakisolatie, zoldervloer, vloer/bodemisolatie
- Vervanging van glas (HR++, triple of vacuümglas)
- Gevelisolatie van binnenuit
- Persoonlijk isolatieadvies via het Energieloket
❗ Voor spouwmuurisolatie is subsidie alleen mogelijk met een ontheffing van de Wet Natuurbescherming (aan te vragen via de Omgevingsdienst Haaglanden).
Minimale isolatie-eisen
Om subsidie te ontvangen, moet u minimaal de volgende oppervlaktes isoleren:
Maatregel | Minimaal m² |
Dak-, vloer-, bodem-, zolderisolatie | 20 m² |
Spouwmuurisolatie | 20 m² |
Glasvervanging (HR++ of beter) | 8 m² |
Gevelisolatie van binnenuit | 10 m² |
Geen energielabel? Dan kunt u aantonen dat uw woning slecht geïsoleerd is via foto’s van ten minste twee bouwdelen. Tip: maak foto’s met een meetlat voor de dikte van de isolatie.
Goed om te weten
- Uw WOZ-beschikking 2023 moet u bij de aanvraag aanleveren. U vindt deze in Mijn SVHW of op MijnOverheid.nl.
- Lopende aanvragen vallen onder de oude voorwaarden. Heeft u eerder subsidie ontvangen? Dan kunt u aanvullend aanvragen als u nu ook aan de nieuwe voorwaarden voldoet.